Rolstoelbasketbal Ermelo

DeVeDo grijpt naast landskampioenschap Eredivisie

DeVeDo heeft zaterdag 11 mei de derde wedstrijd van de best-of-3 van de Eredivisie finale verloren. Daarmee grijpt DeVeDo met een 1-2 nederlaag naast de titel van de Eredivisie. De Ermelose ploeg lag nog lang op koers voor de titel na een lastig seizoen, maar moet tevreden zijn met de eerdere winst van de TOTO Basketbal Cup.

Foto: © Helga Jansen Peters

DeVeDo wist zich als nummer vier te plaatsen voor de play-offs en versloeg in de halve finale tweemaal de ploeg uit Doorn: Sunrise Medical Braves. In de finale stond het uit Middelburg komende R.B.V.M. op het programma. In de best-of-3 slaagde DeVeDo er op 26 april in om de eerste wedstrijd te winnen met 57-55. Op 4 mei verloor de ploeg de tweede wedstrijd in Middelburg met 68-56. De derde en allesbeslissende wedstrijd stond afgelopen zaterdag 11 mei op het programma.

De Ermelose ploeg begon de wedstrijd sterk en keek al gauw tegen een 2-8 voorsprong aan. Na een kwart spelen slaagde de Zeeuwse ploeg om aan te haken en wist het gat te verkleinen naar 14-16. In het tweede kwart komt de uitploeg direct op gelijke hoogte, maar is het DeVeDo dat domineert en de leiding neemt. De ploegen gaan met 28-32 de rust in.

Na rust gaat het de voor DeVeDo de verkeerde kant op. Waar DeVeDo wedstrijden over het algemeen in het derde en vierde kwart weet te winnen, heeft de Ermelose ploeg het hier de afgelopen twee wedstrijden moeilijk in. Toch weet DeVeDo het onderlinge verschil klein te houden, maar kijkt het na het derde kwart aan tegen een achterstand van 42-39. In het laatste kwart van de wedstrijd komt DeVeDo direct op gelijke hoogte. Het lukt DeVeDo dan een drietal aanvallen niet om de kansen te benutten en kijkt dan tegen een achterstand aan van 47-43. Met een driepunter van DeVeDo zijde wordt het verschil teruggebracht naar 54-53, maar dan met nog een halve minuut te spelen is het de Zeeuwse opponent die tweemaal de kansen benut. DeVeDo verliest daarmee de derde wedstrijd van de best-of-3 met 58-53.

Vorig seizoen slaagde DeVeDo er nog in om de ploeg uit Middelburg in de finale te verslaan. Waardoor het door de gemeente Ermelo werd bekroond met ‘Sportploeg van het jaar 2023’. De TOTO Basketbal Cup van 2024 won DeVeDo van het Middelburgse R.B.V.M.. Maar het komt net te kort om de finale van de Eredivisie te winnen. DeVeDo verliest de derde finalewedstrijd met 58-53.